Kooij: “Ik voelde een beetje druk op mijn schouders”
Van de Nederlandse sprinter Olav Kooij werd verwacht dat hij zaterdag de openingsetappe van de Tour of Oman zou winnen.
De eerste etappe van de Tour of Oman eindigde zaterdag bij Bimmah Sink Hole, een blauw meertje op de bodem van een twintig meter diep gat dat volgens de legende is gegraven door een vallende meteoriet, aan de rand van de Arabische Zee. Een klimmetje aan het begin van de dag, een stuk door de grijsoranje rotswoestijn van het sultanaat over een klein bochtig weggetje, maar vooral een lang stuk snelweg: deze eerste etappe van de race kon de sprinters niet ontgaan, Olav Kooij was op papier de snelste van hen, en het meest waarschijnlijke scenario voltrok zich zonder problemen.
”Ik keek uit naar het begin van mijn week, en ik wist dat deze etappe mijn beste kans was om mijn armen omhoog te steken,” zei de Nederlandse sprinter. ”Ik had een beetje druk op mijn schouders, maar het team nam zijn verantwoordelijkheid, de jongens controleerden de race de hele dag en ze brachten me goed tot in de laatste 200 meter. Ik had vertrouwen in mezelf en ik wist dat als ik goed geplaatst was, ik een kans had."
Na vier uur weinig verrassend koersen liet het peloton zich meeslepen met nog 30 kilometer te gaan, kort voordat het een grote U-bocht maakte voor een zinderende finish aan zee. "Er was de hele dag een beetje meer tegenwind dan verwacht,” verklaarde de winnaar van de dag. "Toen we in de laatste sectie van richting veranderden, werd het ineens heel snel. Het was niet echt een dag voor ontsnappingen."
De tweede etappe van zondag is veel heuvelachtiger en eindigt op de top van Yitti Hills (1,6 km aan 6,8%). “Ik ga hard vechten, maar het zal moeilijk worden om de leiderstrui te behouden,” waarschuwt Kooij.
De favorieten voor het algemeen klassement – Adam Yates, David Gaudu, Cian Uijtdebroeks en zelfs Valentin Paret-Peintre, die deze week zijn debuut maakt in een Quick-Step trui – zullen nauwlettend in de gaten worden gehouden.
(Gaétan Scherrer/L’Équipe via Tagtik/Pic: L'Equipe)