Tagtik

TAGTIK NEWS - TO THE POINT

Vraag naar Tesla blijft kelderen nu consumenten Musk mijden

doorDirk Coppens
|
19 May 2025 09h25
close-up fotografie van rode auto
© Unsplash

De leveringen van nieuwe Tesla's daalden met 13% in de eerste drie maanden van het jaar in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar: het is het slechtste kwartaalresultaat van het bedrijf sinds Q2 van 2022.

De dalende trend zal naar verwachting doorzetten, aangezien een groeiend aantal Europese consumenten het Amerikaanse merk boycot. Zij doen dit grotendeels als reactie op de controverses rond CEO Elon Musk.

Over de hele wereld worden Tesla-voertuigen en zelfs sommige winkelvestigingen vernield of in brand gestoken als protestactie.

Volgens gegevens samengesteld door Bloomberg, op basis van cijfers van nationale automobielverenigingen, zijn de inschrijvingen van nieuwe Tesla's in belangrijke Europese markten sterk gedaald:

  • Frankrijk: - 59%
  • Denemarken: - 67%
  • Zweden: - 81%

Het Verenigd Koninkrijk heeft ook een sterke daling gezien, met een daling van de registraties met 62% op jaarbasis.

(DC with QG - Source: Yahoo UK - Picture: © Unsplash)

LAATSTE NIEUWS

Paul Stanley
20/01/2026 10h00
door Stéphane Soupart

Geboren op 20 januari: Paul Stanley (KISS), die de make-up voortaan heeft afgezworen

Tucker Zimmerman
18/01/2026 16h30

RIP: Tucker Zimmerman overlijdt op 84-jarige leeftijd

Paul Young
17/01/2026 11h00
door Stéphane Soupart

Geboren op 17 januari: Paul Young, de koning van de romantische ballades

Sade
16/01/2026 10h00
door Céline Massart

Geboren op 16 januari: Sade, de discrete parel van de Britse soulmuziek

Lydia Lunch & Marc Urtado
15/01/2026 12h30

Het Cactus Muziekcentrum opent het seizoen 2026 met een mix van iconen en het beste van het vlakke land

Blixa Bargeld
12/01/2026 10h00
door Stéphane Soupart

Geboren op 12 januari: de onvermoeibare Blixa Bargeld (Einstuerzende Neubauten)