Tagtik

TAGTIK NEWS - TO THE POINT

Trump wil ook Belgen en Nederlanders naar Guantánamo deporteren

doorHerman Louis
|
11 Jun 2025 09h20
© DPA picture alliance / newscom | Ken Cedeno

De Amerikaanse president Donald Trump is van plan vanaf deze week duizenden illegale buitenlanders te deporteren naar de Amerikaanse militaire basis Guantánamo Bay in Cuba. Onder hen zijn ook Europese staatsburgers.

Volgens Amerikaanse media zoals The Washington Post en Politico gaat het om zo'n 9.000 personen. Onder de buitenlanders die illegaal in het land verblijven en die riskeren gedeporteerd te worden, zijn ook zo'n 800 Europeanen, zo meldt Politico.

The Washington Post meldt dat het gaat om staatsburgers van onder meer het Verenigd Koninkrijk, Italië, Frankrijk, Duitsland, Ierland, Litouwen, Polen, Turkije, Oekraïne, maar ook Nederland en België.

De voorbije dagen is het bijzonder onrustig in Los Angeles, waar geprotesteerd wordt tegen het harde migratiebeleid van Trump.

(HL - Source: Politico, WP via Nieuwsblad - Photo: © DPA picture alliance / newscom | Ken Cedeno)

LAATSTE NIEUWS

Paul Stanley
20/01/2026 10h00
door Stéphane Soupart

Geboren op 20 januari: Paul Stanley (KISS), die de make-up voortaan heeft afgezworen

Tucker Zimmerman
18/01/2026 16h30

RIP: Tucker Zimmerman overlijdt op 84-jarige leeftijd

Paul Young
17/01/2026 11h00
door Stéphane Soupart

Geboren op 17 januari: Paul Young, de koning van de romantische ballades

Sade
16/01/2026 10h00
door Céline Massart

Geboren op 16 januari: Sade, de discrete parel van de Britse soulmuziek

Lydia Lunch & Marc Urtado
15/01/2026 12h30

Het Cactus Muziekcentrum opent het seizoen 2026 met een mix van iconen en het beste van het vlakke land

Blixa Bargeld
12/01/2026 10h00
door Stéphane Soupart

Geboren op 12 januari: de onvermoeibare Blixa Bargeld (Einstuerzende Neubauten)