Tagtik

TAGTIK NEWS - TO THE POINT

Polen waarschuwt voor risico op Russische agressie

doorFranco Vandevelde
|
26 Mar 2025 09h35
een verroeste vrachtwagen midden in een bos
©Unsplash

De Poolse minister van Buitenlandse Zaken waarschuwde voor de mogelijkheid van Russische agressie tegen het einde van het decennium. Hij benadrukte het belang van internationale steun aan Oekraïne.

De Poolse minister van Buitenlandse Zaken Radosław Sikorski verklaarde dat Rusland momenteel niet in staat is Oekraïne te verslaan zonder hulp van buitenaf. Echter, in het geval van de mogelijke verovering van Oekraïne en haar middelen, zal Rusland een aanzienlijk voordeel hebben in het machtsevenwicht.

M. Sikorski waarschuwde voor een mogelijke grotere Russische agressie tegen het einde van het decennium. Volgens hem zou als Rusland de industrie, menselijke hulpbronnen en het leger van Oekraïne in zich opneemt, dit de machtsverhoudingen in de regio aanzienlijk veranderen.

De minister benadrukte het belang van internationale steun aan Oekraïne, toevoegend dat Oekraïne geen passief slachtoffer is van de agressie, maar actief vecht voor zijn vrijheid met de steun van zijn bondgenoten, waaronder de Europese Unie en Polen.

(FVDV en AmBar - Bron: Euronews - Foto: ©Unsplash)

LAATSTE NIEUWS

Paul Stanley
20/01/2026 10h00
door Stéphane Soupart

Geboren op 20 januari: Paul Stanley (KISS), die de make-up voortaan heeft afgezworen

Tucker Zimmerman
18/01/2026 16h30

RIP: Tucker Zimmerman overlijdt op 84-jarige leeftijd

Paul Young
17/01/2026 11h00
door Stéphane Soupart

Geboren op 17 januari: Paul Young, de koning van de romantische ballades

Sade
16/01/2026 10h00
door Céline Massart

Geboren op 16 januari: Sade, de discrete parel van de Britse soulmuziek

Lydia Lunch & Marc Urtado
15/01/2026 12h30

Het Cactus Muziekcentrum opent het seizoen 2026 met een mix van iconen en het beste van het vlakke land

Blixa Bargeld
12/01/2026 10h00
door Stéphane Soupart

Geboren op 12 januari: de onvermoeibare Blixa Bargeld (Einstuerzende Neubauten)