Tagtik

TAGTIK NEWS - TO THE POINT

Nonsens: Franse boer vond geen goudvoorraad van 4 miljard euro

doorFranco Vandevelde
|
25 Apr 2025 13h00
gold and black metal tool
©Unsplash

Heel wat nieuwswebsites brachten donderdag het bericht dat een Franse boer op een goudvoorraad ter waarde van maar liefst 4 miljard zou zijn gestoten. Maar dat nieuws blijkt niet te kloppen.

Volgens het valse bericht had een 52-jarige landbouwer uit de Franse regio Auvergne iets in een rivierbedding op zijn eigendom zien glinsteren. Zo zou hij de enorme hoeveelheid goud hebben gevonden. Maar dat blijkt nu dus fake nieuws te zijn.

Het nieuwsbericht ging echter snel viraal en zelfs de Amerikaanse media pikte het op. Volgens de Franse website ‘L’Internaute’ verscheen het bericht voor het eerst op 19 april op ‘La Plasturgie’, een onbetrouwbare site waarop onder meer advies wordt gegeven over verzekeringen. De website publiceert volgens L’Internaute immers al maanden valse artikels.

(FVDV - Bron: L'Internaute - Illustratie: ©Unsplash)

LAATSTE NIEUWS

Paul Stanley
20/01/2026 10h00
door Stéphane Soupart

Geboren op 20 januari: Paul Stanley (KISS), die de make-up voortaan heeft afgezworen

Tucker Zimmerman
18/01/2026 16h30

RIP: Tucker Zimmerman overlijdt op 84-jarige leeftijd

Paul Young
17/01/2026 11h00
door Stéphane Soupart

Geboren op 17 januari: Paul Young, de koning van de romantische ballades

Sade
16/01/2026 10h00
door Céline Massart

Geboren op 16 januari: Sade, de discrete parel van de Britse soulmuziek

Lydia Lunch & Marc Urtado
15/01/2026 12h30

Het Cactus Muziekcentrum opent het seizoen 2026 met een mix van iconen en het beste van het vlakke land

Blixa Bargeld
12/01/2026 10h00
door Stéphane Soupart

Geboren op 12 januari: de onvermoeibare Blixa Bargeld (Einstuerzende Neubauten)