Tagtik

TAGTIK NEWS - TO THE POINT

De drie eisen van het Kremlin om een einde te maken aan de oorlog

doorHerman Louis
|
04 Jun 2025 11h23
brown and white concrete building
© Unsplash

In Istanbul wisselden de delegaties van het Kremlin en Kiev memorandums uit over hun respectievelijke visie op het oplossen van het conflict.

"Het zou een vergissing zijn om onmiddellijke besluiten en vooruitgang te verwachten. Maar er wordt gewerkt. In Istanbul zijn enkele belangrijke akkoorden gesloten", verklaarde de woordvoerder van de Russische president, Dmitri Peskov, na afloop van de tweede onderhandelingsronde in Istanbul, Turkije.

De woordvoerder verwees hiermee naar het nieuwe akkoord dat gericht is op de grootste gevangenenruil sinds het begin van de oorlog in februari 2022.

Het Russische memorandum roept op tot erkenning van de gebieden Krim, Donetsk, Zaporizja, Loehansk en Cherson als Russisch grondgebied. Ook wordt gevraagd om nieuwe verkiezingen in Oekraïne te houden.

Ten slotte, als derde eis, vraagt Rusland aan Kiev om haar leger zodanig in te krimpen dat het niet langer als een bedreiging voor het Kremlin wordt gezien.

(HL with AmBar - Source: AFP/X - Picture: © Unsplash)

LAATSTE NIEUWS

Paul Stanley
20/01/2026 10h00
door Stéphane Soupart

Geboren op 20 januari: Paul Stanley (KISS), die de make-up voortaan heeft afgezworen

Tucker Zimmerman
18/01/2026 16h30

RIP: Tucker Zimmerman overlijdt op 84-jarige leeftijd

Paul Young
17/01/2026 11h00
door Stéphane Soupart

Geboren op 17 januari: Paul Young, de koning van de romantische ballades

Sade
16/01/2026 10h00
door Céline Massart

Geboren op 16 januari: Sade, de discrete parel van de Britse soulmuziek

Lydia Lunch & Marc Urtado
15/01/2026 12h30

Het Cactus Muziekcentrum opent het seizoen 2026 met een mix van iconen en het beste van het vlakke land

Blixa Bargeld
12/01/2026 10h00
door Stéphane Soupart

Geboren op 12 januari: de onvermoeibare Blixa Bargeld (Einstuerzende Neubauten)